Miłość – siła – przewidywanie. Zdejmowanie masek Zobacz większe

Miłość – siła – przewidywanie. Zdejmowanie masek

N35

Nowe

Franio Komarica

Winfried Gburek

Legnica 2016

Więcej szczegółów

30 Przedmioty

15,00 zł

Więcej informacji

Dziennikarz Winfried Gburek już od dziesięciu lat studiuje wydarzenia w Bośni i Hercegowinie, gdzie często podróżuje w poszukiwaniu prawdy o życiu ludzi po wojnie w byłej Jugosławii. Przeszedł setki kilometrów przez przepiękną, ale i głęboko poranioną ziemię, na której w latach 1992-1995 wybuchł najkrwawszy, od czasów drugiej wojny światowej, konflikt na europejskim kontynencie.

Często podróżował razem z biskupem Franjo Komaricą, który prowadził go do nieszczęśliwych ludzi, na zaminowane pola, do zburzonych kościołów, a także do pokojowych projektów. Biskup Komarica jest zaangażowanym obrońcą prawdy i pokoju. W czasie wojny doświadczył „etnicznych czystek” i wypędzenia Chorwatów. Przebywał w domowym areszcie, wiele razy groziła mu śmierć.

W książce przez biskupa Komaricę przemawia człowiek, który jak mało kto dysponuje poufnymi informacjami na temat wojny i wydarzeń w kraju, co znacznie przekracza doświadczenia zwykłych ludzi.

W licznych rozmowach, które są tu zaprezentowane, teolog Komarica odkrywa prawdę, zdejmując maski, opisuje niszczące mechanizmy pewnej „pośredniej” wojny i międzynarodowej polityki, przemocy przeciwstawia miłość.