Twórczość wielogłosowa ku czci Świętego Józefa w muzykaliach krzeszowskich z XVIII wieku. Studium źródłoznawczo-muzykologiczne Zobacz większe

N52

Nowe

Autor: Ks. Łukasz Kutrowski

Wrocław - Legnica 2020

ilość stron: 262

30 Przedmioty

Więcej informacji

Ks. Łukasz Kutrowski podjął się ambitnego zadania studium krzeszowskich muzykaliów, wydobywając na światło dzienne nieznane dotąd kompozycje wielogłosowe ku czci św. Józefa. Mierząc się z niełatwą problematyką wymagającą wiedzy interdyscyplinarnej, z godną podziwu erudycją zrealizował postawione sobie cele badawcze. Wiedziony ciekawością skrupulatnie wniknął w arkana każdego z manuskryptów, dzięki czemu zdołał ustalić m.in. ich datację i proweniencję. Z kolei w części analitycznej, poprzez rozpoznanie technik kompozytorskich, określił styl badanych dzieł, wskazał miejsce ich powstania oraz ocenił przydatność liturgiczną.

Z recenzji ks. prof. KUL dr. hab. Piotra Wiśniewskiego (KUL Lublin)