Maryja w ekonomii zbawienia na podstawie wybranych wypowiedzi Magisterium Kościoła

o. Marcin Kisiliczyk CMF
Wrocław – Legnica 2024
Seria: Biblioteka Diecezji Legnickiej nr 87

SKU: 20NP Kategorie: ,

Autor książki o. Marcin Kisiliczyk CMF omawia dogmaty maryjne w świetle dokumentów Magisterium Kościoła. Sięga do źródeł katolickiej nauki o Maryi jako: Świętej Dziewicy, Matce Boga, Niepokalanej i Wniebowziętej. Wydobywa z żywej Tradycji Kościoła bogactwo maryjnych wypowiedzi Magisterium. Ukazuje także wiele szczegółowych kwestii związanych z osobą Maryi, takich jak: współpraca Maryi w ziemskiej działalności Jezusa, powszechny wymiar Wniebowzięcia Maryi, macierzyńskie pośrednictwo Maryi, Jej królewska godność, wzorcza obecność Maryi w Kościele. Praca o. Kisiliczyka nie tylko pogłębia teologię Maryi, ale jest godna polecenia wszystkim, którzy chcą lepiej poznać i bardziej pokochać Tę, którą Magisterium Kościoła nazywa Mediatrix ad Mediatorem – Pośredniczką do Pośrednika, naszego Pana Jezusa Chrystusa.
(ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec)